Aktualny czas: 04-17-2021, Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwód z adwokatem czy bez adwokata ?
10-11-2018,
Rozwód z adwokatem czy bez adwokata ?
Jestem przed zlozeniem pozwu o rozwód bez orzekania o winie i o alimenty. Czy w zwiazku z tym radzicie mi załatwić sprawę przez adwokata czy walczyć samemu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-11-2018,
RE: Rozwód z adwokatem czy bez adwokata ?
Ja jestem już po rozwodzie rozwód bez orzekania o winie alimenty na dzieci niepotrzebny byl mi adwokat sama dalam rade rozprawa trwala okolo 15 min na sali.i ogloszenie wyroku po 10 min uslyszelismy
10-11-2018,
Jeśli rozwód bez orzekania o winie to adwokat nie jest potrzebny. To tylko dodatkowy koszt i to dość nie mały. Alimenty to sprawa dość oczywista. Wykaż miesięczne podstawowe wydatki na dzieci, Twoje dochody i zaproponuj kwote w pozwie. Jeśli np.dzieci chodzily na dodatkowe zajęcia i płaciliscie za to. To rozwód nie moze tego zmienić. Inaczej sąd będzie patrzeć jeśli dopiero teraz zaczniesz zapisywac je na dodatkowe zajęcia. Podejc do tego racjonalnieci obiektywnie wtedy ex nie bbędzie mógł podważyć zasadności takich alimentów o ile nie będzie tam wyraznej proby wyciągniecia jak największej kwoty. Bezzasadne jest pozbawić ojca większości dochodów iz potem jego rozgoryczenie i żal do systemu może odbić się na dzieciach.
Ja nie mialam adwokata a ex mąż miał. I nie widzlam jakis wielszych strat z moje strony,j z tego faktu. Wręcz odwrotnie. Ale tak jak pisałam wyżej nie walczyam o niebotyczne sumy. Chciałam 500 zl na dziecko. On zaproponował 450zl i na tak zostało. Sędzia dwukrotnie podkreśliła, ze to sa b.małe alimenty biorąc pod uwagę jego b.duze dochody. Dzięki temu relacje z ex są dobre i on nie żałuję na dzieci.
10-11-2018,
Ja poradziłam sobie sama. Też rozwód bez orzekania o winie, alimenty dla dzieci i nawet podział majątku. Wszystko na 1 rozprawie. Ale byliśmy zgodni i dogadania.
Co do kosztów utrzymania dzieci - w necie masz tabelki w Excel. Bardzo polecam, są tam takie rubryki, że bez tego nie pomyślisz, co ująć. A nawet możesz remont pokoju raz na 3 lata czy meble. Pamiętaj, że koszty czynszu, wody i inne opłaty dzielisz na siebie i dziecko czy dzieci i 1/2 czy 1/3 też wliczasz w koszty utrzymania
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości