Aktualny czas: 04-17-2021, Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kancelaria kredyt we frankach WROCŁAW - opinie
09-29-2018,
Post: #31
RE: Kancelaria kredyt we frankach WROCŁAW - opinie
Proces z bankiem to są wydatki na które trzeba się przygotować. Rozsądnym by było przygotować się w przypadku i wygranej i przegranej pomimo tego, że ostatnio wyroki są korzystne dla frankowiczów.

Jeśli chodzi o same koszty pozwania banki to

Opłata sądowa od pozwu przeciwko bankowi wynosi max 1000 zł! Podstawa prawna: art. 13 ust. 1 a ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych. Tak samo w przypadku wniesienia apelacji konsument płaci maksymalnie 1000 zł opłaty sądowej (gdyby wyrok w I instancji nie był korzystny).

Ponadto w trakcie sprawy należy się przygotować na następujące wydatki. W toku sprawy może zostać dopuszczony dowód z opinii biegłego i wówczas klient musi na ten cel uiścić zaliczkę do sądu. Wysokość zaliczki zależy od decyzji sędziego przeważnie jest to ok 1000 zł zaliczki.

W ramach kosztu procesu jest jeszcze odrębna kategoria tzw. KOSZTY ZASTĘPSTWA PROCESOWEGO (w skrócie : KZP). W przypadku przegranej Klient zobowiązany jest pokryć KZP, więc w przypadku przegranego procesu niestety należy się liczyć z obowiązkiem zwrotu KZP na rzecz banku. W Przypadku wygranej koszty zastępstwa procesowego są oczywiście zwracane przez Bank na rzecz Konsumenta

Ile wynoszą koszty zastępstwa procesowego? To zależy od wartości przedmiotu sporu – dla roszczeń w przedziale od 10 001 do 50 000 zł stawka minimalna to obecnie kwota 3600 zł za pierwszą instancję. Następnie dla roszczeń do 200 tys. zł to 5400 zł, a dla roszczeń powyżej tej kwoty (aż do 2 mln zł) to 10 800 zł.

Jeśli jednak mamy do czynienia z emerytami lub osobami które nie są w stanie ponieść tych kosztów to teoretycznie jest możliwość ich uniknięcia. W wyjątkowym przypadku Sąd może nie obciążać w całości lub w części kosztami procesu strony przegrywającej. Należy jednak podkreślić, że nieobciążanie kosztami zastępstwa procesowego w przypadku sprawy wszczętej z inicjatywy konsumenta zdarza się bardzo rzadko - sądy stoją na stanowisku, że strona musi ponieść odpowiedzialność za wynik zainicjowanej przez siebie sprawy.

Można również starać się o zwolnienie od kosztów sądowych np. od opłaty od pozwu czy apelacji, jeśli dana osoba wykaże, że nie jest w stanie ponieść tych kosztów.

No i kwestia najważniejsza - koszty dla adwokata lub radcy prawnego który prowadzi naszą sprawę przeciwko bankowi.

Bywa różnie od bardzo wysokich stawek jakie proponują kancelarie np Mazura i Wspólnicy czy mec. Garlacz po bardzo niskie jakie proponują firmy bedące sp. z o.o. Są też kancelarie które mają umiarkowane ceny ale przeważnie są one obecnie dość mocno obciążone sprawami i nie zawsze przyjmują nowych klientów. We Wrocławiu masz przynajmniej 2 kancelarie która ma konkurencyjne ceny ale przyzwoitą jakość pracy np Kancelaria Borowski http://kancelariakredytywefrankach.pl - ostatnio jednak nie przyjmowali nowych spraw z tego co pisali ludzie.

Jeśli chcesz pomóc znajomym przeanalizuj ofertę 2-3 kancelarii, idź z nimi na spotkanie pogadaj z adwokatem, staraj się negocjować warunki to nie jest tak że adwokat mówi powiedzmy 12 tyś za sprawę to zawsze możesz powiedzieć 8-9 tyś i do tego niektórzy pełnomocnicy zgadzają się na płatność w ratach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-30-2018,
Post: #32
RE: Kancelaria kredyt we frankach WROCŁAW - opinie
Jak by ktoś miał jeszcze wątpliwości czy warto pozwać bank za kredyt pseudofrankowy to polecam ten bardzo dobry artykuł http://wgospodarce.pl/opinie/53210-kredy...-z-bankami . Jak widać to było z góry przygotowane oszustwo więc chyba nie ma nad czym się zastanawiać
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-11-2018,
Post: #33
RE: Kancelaria kredyt we frankach WROCŁAW - opinie
Warto się przemęczyć 2 lata i pozbyć się tego problemu. Nie mówi się wiele w tv ale jak poczytać w internecie to sporo tych wyroków jest, że kredyty są odfrankowane. Nie płacimy rat od 4 miesięcy aby zaoszczędzić na prawnika i albo bank nas pozwie i się bedziemy bronić albo my pozwiemy bank. Tak czy siak będzie walka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości