Adwokaci, Opinie, Porady prawne, Wrocław

Pełna wersja: Subiektywny ranking adwokat prawo karne Wrocław
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Szukam informacji o dobrych adwokatach karnistach z Wrocławia, niestety bardzo ciężko coś zlokalizować, mało takich tematów w internecie a Ci co byli dobrzy w tym temacie 5 lat temu czy nadal są ok? Proszę użytkoników którzy korzstali o jakieś porady do kogo udać się z poważną sprawą
Dobry adwokat karnista na wagę złota, nie tylko co zna przepisy i piszę zażalenia ale także umie wykorzystać własną interpretacje przepisów - wiadomo nie każdą sprawę można wygrać ale zawsze można ugrać lepszy wyrok.
rankingi macie na portalach z opinami o prawnikach - jest tego dość dużo w sieci http://www.krajowyrejestrprawnikow.pl czy http://www.wybierzprawnika.com
Poczytałem nieco i dobre opinie w sieci ma kancelaria adwokacka http://adwokat-sprawy-karne.info adw. Paweł Borowski - czy ktoś może podpowiedzieć czy warto zlecać tam sprawę karną, czy ktoś już z tą kancelarią wspópracował?
odnośnie rankingów warto poczytać tutaj http://www.blog.wybierzprawnika.com/rank...iarygodny/ ciekawe opracowanie tematu i szczera prawda!
chciałbym odświeżyć nieco temat poszukuję adwokata dla brata - kwestie związane z karą pozbawienia wolności a dokładnie odroczenie wykonania kary. poszukuję najlepszego adwokata z Wrocławia do tego typu spraw. proszę o pomoc
Witam.

We Wrocławiu zatrzymano mnie do kontroli. Musiałem wyglądać na mocno nie wyspanego ponieważ policjant stwierdził że chce zrobić test na ślinę.

THC pozytywnie - paliłem 2h wcześniej - potem krew.

2 tygodnie temu otrzymałem stężenie we krwi 3,5ng/ml razem z opisem że sprawa ma być przez organy prowadzące sprawę zaklasyfikowana jako po użyciu lub pod wpływem. Adnotacja w badaniach podaje że 2,5ng reprezentuje 0,5 promila. (DRIUD)

-Jechałem zgodnie z przepisami
-Odpowiadałem na pytania, byłem kontaktujący
-Nie przeszukano mnie, nie przeszukano pojazdu
-Ruch pieszych i rowerzystów właściwie zerowy (2 stopnie celcjusza)
-Ruch samochodów minimalny - godzina 21
-Z notatek 4 policjantów tylko jeden który mnie zatrzymał napisał że miałem poszerzone źrenice(kolor oczu w dzień wyklucza sprawdzenie czegoś takiego, tym bardziej że latarką po oczach mi nie świecili) oraz napisał że dynamiczna jazda (auto ma 39KM...) ale zgodnie z przepisami.

Z osób podczas pobrania krwi - bez zastrzeżeń, oczy ok, ubranie ok, zachowanie równowagi również, odpowiadający na pytania.

Chcą mi przedstawić zarzuty z 178 kk
Pytanie kto i na jakiej podstawie zaklasyfikował to jako przestępstwo ?
Czy da się jeszcze walczyć o zmianę na wykroczenie ?
Czy warunkowe umorzenie z przyznaniem się i z propozycją zabrania prawa jazdy na rok i zapłacenie na fundację niższej kwoty jak minimum 5000zł ma szansę powodzenia ?

Ogólnie czy w świetle obecnych przepisów da się jakoś załagodzić tą sprawę?

Do którego prawnika we Wrocławiu iść z tematem czy ogólnie warto wydawać pieniądze w takiej sytuacji?

Czy ktoś z was miał podobne stężenie i okoliczności i jaki był finał ?

Z góry dziękuje za odpowiedź.
Przykro mi ale niestety nic się nie da zrobić. 5k zł kary plus odbiór prawka to minimalna kara obligatoryjna. Nie warto iść do adwokata, szkoda pieniędzy
(04-22-2018 )Nebraska napisał(a): [ -> ]Ogólnie czy w świetle obecnych przepisów da się jakoś załagodzić tą sprawę?

Żartujesz sobie czy co?
Na jakiej podstawie i kto? Prokurator na podstawie wyników krwi. 3 lata i 5000 zl minimum.

W dobie dzisiejszego podejścia prokuratury do tego typu przestępstw nic nie ugrasz. I całe szczęście.
@Nebraska, skorzystaj z porady prawnej prawdziwego prawnika, bo tutaj zbyt wiele się nie dowiesz w tej sprawie... Byłem w podobnej sytuacji, tylko że u mnie był alkohol a nie THC. Mi też wszyscy tutaj mówili "3 lata zakazu i min 5000 grzywny, innej opcji nie ma" a i umoralniać jeszcze potrafią W moim przypadku pomimo, że na początku w stresie zgodziłem się na dobrowolne poddanie się karze wyższej ostatecznie dostałem warunkowe umorzenie. Więc najlepiej idź do adwokata i on ci powie jakie masz szanse bo każda sprawa jest inna
Stron: 1 2
Przekierowanie